A-tým: Rajnoch trefil tři body... (Aktualizováno)

sobota 31.5.2014 - 17:00 - hřiště Staré Město - 1.B třída sk.C

TJ DURMAN STARÉ MĚSTO

Branky Dobré:  Rajnoch
Sestava Dobré:  Lamoš – Malchárek,Šebestík,Figura, Šmahaj – Damek(Javorek), Pietroszek(Knodl),Lužný,Fojtík(Imričko), Filipčík – Rajnoch

Po nevydařeném domácím utkání s Horní Suchou, jsme tentokrát zajížděli na půdu druhého celku tabulky. Proti Starému Městu jsme chtěli odčinit jak domácí ztrátu z minulého kola, tak podzimní utkání, které jsme doma prohráli 0:2

V úvodních minutách jsme byli jednoznačně aktivnějším týmem. Už v páté minutě centroval v těžké pozici Rajnoch na Lužného, který bohužel trefil jen domácího obránce. V 15. minutě ukázkově vyřešili autové vhazování Šmahaj s Filipčíkem. Prvně jmenovaný našel centrem Malchárka na rohu šestnáctky, který nádhernou dalekonosnou střelou trefil jen tyč! O tři minuty později o sobě dalo poprvé vědět i Staré Město. Juřica ale přestřelil. Další šanci měl hostující Malchárek. Jeho přímý kop letěl ale doprostřed brány. O chvíli později střílel opět doprostřed po pěkné individuální akci Šmahaj. 26.minuta už přinesla první branku utkání. K odraženému míči se dostal Malchárek a opravdu nádhernou přihrávku (v 1.B třídě zřídka k vidění) našel Rajnocha, který chladnokrevně v těžké pozici poslal Dobrou do vedení – 0:1. O 5 minut později se vyznamenal poprvé a rozhodně ne naposled doberský gólman Lamoš. To když výthnul nad bránu hlavičku Juřici. Před koncem poločasu se řítil Rajnoch sám na bránu, ale situaci nevyřešil dobře a vracející obránci ho odstavili od míče.

Druhý poločas začal velmi opatrně. Prakticky prvních dvacet minut se na hřišti nic moc nedělo. Až v 65. minutě přišla velká šance Starého Města. Střídající Baroš si ale na Lamoše nepřišel. 70. minuta a další obrovské šance domácích. Nejprve střílel Blažek, Lamoš skvěle výtáhnul nad bránu. Z následného rohu měl na hlavně vyrovnání Papaj, ale hostující brankář byl opět proti. Dva výtečné zákroky v rozmezí třiceti vteřin. Staré Město nás pomalu zatlačovalo a ve druhém poločase jsme se moc do hry nedostávali. Výjimkou byla 75. minuta. Uzdravený Javorek vyslal do lajny Pietrozska, který v těžké pozici posílal před bránu ostrý centr, který trefoval z první Rajnoch. Ale trefil jen jednoho z obránců. 10 minut před koncem zápasu zahrávalo Staré Město přímák. Ten skočil naštěstí „jen“ na tyči. Z následného brejku jsme mohli rozhodnout. Filipčík se řídil sám na vyběhnuvšího gólamana Střalku. Udělal mu kličku a měl před sebou prázdnou bránu. Ale jeho střelu stihnul zblokovat vracející se obránce. V 88. minutě ještě mohl skórovat Javorek, ale po Lužného přesném centru netrefil hlavou bránánu. Utkání jsme tedy nakonec vyhráli 0:1.

Důležité tři body se rozhodně nerodily snadno. Je třeba říct, že po minulém týdnu, kdy jsme měli trošku smůly a zápas se Suchou byl spíše remízový, si možná tentokrát remízu zasloužilo i Staré Město. Je pravda, že první půli jsme byli lepší. Na druhou stranu ve druhé půlce jsme přestali hrát svůj fotbal. Hráči měli strach, aby něco nepokazili. Pořádně jsme si nenahráli. A Staré Město mělo minimálně tři 100% šance k vyrovnání. Ale podržel nás výborný výkon gólmana Lamoše. Tento týden sehrajeme 2 mistrovská utkání. Ve středu 4.6. jedeme odehrát dohrávku do Petrovic a 7.6. přivítáme na domácím hřišti celek Staříče.

Zimní turnaj - Vratimov
Ples fotbalistů ODKAZY