Tabulka
1. TJ Petřvald na Moravě 34
2. FK Slavia Orlová-Lutyně 28
3. SK Stonava 27
4. TJ Dobratice 25
5. FK Baník Albrechtice 24
6. FC Vratimov 21
7. Finstal Lučina 20
8.   . FK Spartak Jablunkov 19
9. TJ Sokol Dobrá 14
10. TJ Jistebník 14
11. První SC Staré Město 12
12. SC Smilovice 10
13. FC Libhošť 9
14. TJ Sokol Dolní Lutyně 1
ODKAZY
ODKAZY
NÁVŠTĚVNOST
 
Glogiho okénko: Rozhovor s Tomášem Zářickým...

Fotka malá
V anketě, která byla na stránkách fotbalu spuštěna minulý týden, jste rozhodli o rozhovoru s Tomášem Zářickým. Trenérem doberského áčka...


1.Datum narození, znamení, svobodný nebo ženatý?

V roce 1965, rak, ženatý

2. V jaké jezdíš vozidle?

Koloběžka, kolo a BMW X6

3. Tvé oblíbené jídlo a pití?

Uzené koleno, těstoviny s mořskými plody, pivo BUD, ananasový džus, voda, rulandské šedé

4. Oblíbený film, seriál?

Oblíbených filmů je strašná spousta. Jsem totiž filmový maniak … Takže například : The Shawshank Redemption, Il Buono, il brutto, il cattivo, A Moment to Remember, Salaam - E – Ishq, Los Amantes del Círculo Polar, Inception, Crash,…

5. Oblíbená hudba?

Platí totéž, co o filmu … Mám rád jakýkoliv žánr, takže třeba i dechovku (ale balkánskou !). Jinak mí favorité jsou třeba Muse, National, Beatles, Zrní, Cocteau Twins, Clannad, System Of a Down… Je toho fakt hodně …

6. Jak daleko jsi to dotáhnul v hráčské kariéře? ( fotbal, futsal)

Hrál jsem v podstatě jen futsal. Ten mne oslovoval více. Navíc jsem se vždy pohyboval v klubech na té nejvyšší úrovni v republice. Pokud mám vybrat z těch klubových úspěchů, tak určitě to budou dva tituly mistra republiky. A rád vzpomínám i na čtvrté místo, které jsme získali s Havířovem na Poháru mistrů evropských zemí ve Španělsku.

7. Největší fotbalový úspěch a zklamání? Hráčský fotbalový úspěch ?

Jednoznačně jsem velice rád, že jsem mohl být u toho, když se loni Nošovice konečně vrátily do okresního přeboru. To mne fakt potěšilo . A nějaké velké zklamání jsem snad ani nezažil… Jsou to spíše drobnosti. A z trenérského pohledu budu rád vzpomínat na působení u juniorky MFK FM, kde se nám povedly dva postupy za sebou.

8. Nejoblíbenější tým?

Jednoznačně Real Madrid. A přímočarostí se mi velice zamlouvá Dortmund. Mám rád rychlou hru a tyto dva celky se velice blíží mým představám.

9. Cítíš se být více doberčanem nebo nošovičanem? Když víme, že v Nošovicích stavíš dům a hrál jsi tam fotbal.

Stále říkám, že Dobrá a Nošovice jsou jedna dědina. A že máme daleko těsněji spolupracovat. Nějaká spolupráce se již navázala, tak věřím, že se ještě zlepší. V podstatě jsem nošovický dobrák.

10. Čeho si na doberském fotbale nejvíce vážíš?

Toho, čím je doberský fotbal výjimečný. Z pohledu mužské kategorie je to skvělá parta. A pokud to vezmu obecně, myslím si, že je obdivuhodné, jakým způsobem se zde pracuje s mládeží. Kolik lidí aktivně pomáhá… Těchto lidí je třeba si vážit. A nejenom jich, vlastně každého – pořadatelé, atd…

11. Tým, který hraje herním stylem, který bys chtěl, aby praktikovali hráči Dobré?

To už jsem v podstatě říkal v jedné z předchozích odpovědí. Mám rád rychlý přímočarý fotbal. Rychlé reakce, první dotek, práci na malém prostoru. Do toho se snažím tlačit i naše hráče. Takže Real a Dortmund. Rozhodně se mi nelíbí házená, jakou hraje Barcelona či Bayern :-) .

12. Jak se ti líbí v Dobré? (kolektiv, zázemí apod. )

O partě jsem již mluvil. Samozřejmě na zázemí je co zlepšovat. To všichni víme.

13. Co si myslíš o doberském „B“ týmu? Je přínosem pro „A“ tým?

Doberský B tým nyní vlastně neexistuje a lepí se pomocí hráčů dorostu či Áčka. Ale od podzimu by se to mohlo změnit. Končí celá řada dorostenců a bude záležet jen na nich, zda pomohou vytvořit páteř B týmu a zda budou přínosem pro A tým. Předpoklady na to mají.

14. Kde by jsi to chtěl ve své trenérské kariéře nejdál dotáhnout? Jaké máš cíle?

Nemám ambice trénovat v klubech pohybujících se vyšších soutěžích , i když ty nabídky se vyskytují. Rád bych posunul mužský fotbal v Dobré na úroveň, na které by býti měl. A samozřejmě bych byl rád, kdyby se podařilo zkonsolidovat nošovický fotbal.

15. Dokázal bys poskládat nejlepší jedenáctku hráčů, které jsi měl možnost ve své trenérské kariéře trénovat?

Jak jsem říkal, hrával jsem futsal, takže bych musel vybírat odtamtud. Měl jsem možnost hrát s celou řadou reprezentantů, hráčů, kteří byli ve své době nejlepší v republice či jedni z nejlepších v Evropě… Asi by to byla neznámá jména, protože už je to přeci jenom řada let, kdy nehraji aktivně. Ale bylo jich i pár, kteří jsou známí z velkého fotbalu .Jedním z nich byl například Tomáš Sluka. Další známé jméno z velkého fotbalu je třeba Filip Racko či David Sourada. A takových jmen je více. Určitě by se z nich dala sestavit solidní jedenáctka. Mohl bych přidat Karla Macečka, skvělého hráče i člověka, se kterým jsem se potkal v MFK FM. Z Dobré nesmím zapomenout na doberskou ikonu Dušana Šmahaje či Adama Javorka, který konečně naplňuje předpoklady, které v sobě má. A když se podívám do Nošovic, tak nesmím zapomenout na fantastickou sezónu, kterou v Dobré měl Radim Nikl, ve své době nejlepší pravý bek v soutěži. Na závěr bych vzpomněl na nejlepšího trenéra, kterého jsem zažil. Pro mne to je jednoznačně Petr Huděc, který kdysi trénoval mistry Evropy do 16 let - např. Tomáše Řepku či Patrika Bergra. Prožil jsem s ním dva roky v Jistebníku, a ty byly nezapomenutelné. Petr Huděc byl skutečný Pan trenér. Výborný člověk.
 
Informace
Muži příprava
podzim 2020
ODKAZY
PARTNEŘI