A-tým: domácí porážka s Horní Suchou... (článek)

sobota 24.5.2014 - 17:00 - areál Na Spartě - 1.B třída sk.C

HORNÍ SUCHÁ

Branky Dobré:  Filipčík
Sestava Dobré:  Lamoš – Šebestík, Pietroszek, Figura, Šmahaj – Palarčík, Fojtík(Pikna), Lužný, Rajnoch, Filipčík – Damek(Zícha)

Po dvou týdenní pauze a odloženém zápase vinou nepříznivého počasí jsme tentokrát přivítali na domácím hřišti celek z Horní Suché. Přestože je tým ze Suché v klidném středu tabulky nečekal nás rozhodně jednoduchý zápas. Je to tým, který fotbalově patří rozhodně k těm lepším, které v tabulce máme.

Běžela 5. minuta a Figura měl na hlavě první branku zápasu. Po nacvičeném signálu po ose Palarčík, Šmahaj, Lužný bohužel netrefil bránu. O tři minuty později o sobě dala poprvé vědět i Horní Suchá. Centr z lajny zakončoval Příborský, ale trefil jen prostředek brány. Po čtvrt hodině hry zahrávali hosté dlouhý aut až do vápna. Prodloužený míč chtěl odhlavičkovat Fojtík, ale trefil břevno své brány! Ve 25. minutě se do šance řítil domácí Šmahaj. Po jeho průniku se k míči dostal Damek, ale jeho střelu zblokovali obránci na roh. Po půl hodině hry se po pěkné kombinaci dostal ke střele opět Damek. Jeho pokus skončil ale nad bránou. Těsně před koncem prvního poločasu mohli udeřit opět hosté. Po rohu nejvýše vyskočil Pietrasz, ale minul. Poločasový výsledek byl tedy 0:0.

První vážnější příležitost druhého poločasu přišla až v minutě 58. Ale skočila hned brankou. Domácí Damek přenesl hru přes celou šířku hřiště na Filipčíka. Ten v těžké pozici zpracoval z velkého úhlu krásně přeloboval vyběhnuvšího gólmana Richtera – 1:0. Bohužel vedení nám vydrželo pouhé tři minuty. Dlouho výkop brankáře přeskočil oba naše stopery a Příborský už neměl těžkou pozici a prostřelil vybíhajícího Lamoše – 1:1. Minutu na to jsme se dostali do obrovské příležitosti. Nejlepší hráč domácích Filipčík se krásně uvolnil přes dva hráče a míč posílal do závaru před hostující bránu. Nikdo však nedokázal usměrnit míč do brány. V 70. minutě se prezentoval povedenou střelou střídající Zícha. Jeho rána levou šla jen těsně mimo. 15 minut před koncem zápasu ojedinělé akci ve druhém poločase dostali hosté. Bohužel skončila gólem. Kapitán týmu Zíma obehrál na rohu vápna Figuru, poslal přetažený centr na zadní tyč a Sukač hlavou zvýšil na – 1:2. Minutu před koncem jsme mohli srovnat, ale po závaru před bránou namířil Figura do odkryté brány pouze tyč. Velká škoda! V 90. Minutě jsme ještě zahrávali rohový kop. Do vápna běžel i gólman Lamoš, který se nakonec dostal i ke střele. Bohužel trefil jen obránce.

Zápas jsme tedy prohráli 1:2. I když z mého pohledu by zápasu slušela minimálně remíza. Druhý poločas jsme neodehráli špatně, ale paradoxně jsme soupeři věnovali dvě branky. Musíme se vyrovnat se spoustou zranění. Absence Javorka, Malchárka nebo Kiszy byla určitě znát. Velkou pochvalu ale zaslouží obránce Šebestík, který takřka po dvou letech zasáhnul po těžkém zranění do soutěžního utkání a vedl si víc než skvěle.

Rozpisy - Podzim 2018

MUŽI