A-tým: Pátá výhra v řadě... (aktualizováno)

sobota 10.5.2014 - 16:30 - areál Na Spartě - 1.B třída sk.C

3 (3)
0 (0)

Branky Dobré:  Šmahaj, Javorek, Rajnoch
Sestava Dobré:  Lamoš - Šmahaj, Pietroszek (Šebestík), Figura, Malchárek (Fojtík) - Filipčík, Javorek (Pastor), Lužný (Gryžboň), Palarčík - Rajnoch - Damek

Po čtyřech vítězných utkáních v řadě jsme se i tentokrát chtěli předvést na domácím hřišti pohledným a hlavně účinným fotbalem. Tentokrát jsme přivítali celek z Mostů u Jablunkova, kterému jsme měli z podzimního duelu (prohra 3:1) co vracet.

Začátek utkání byl z obou stran hodně nepřesný. Zahrávali jsme sice pár standartních situací, bohužel žádnou z nich jsme proměnit nedokázali. První vážnější šanci měl Lužný, ale centr Šmahaje mířil hlavou jen nad bránu. 15. minuta už ale přinesla první branku. Patrik Malchárek založil útok z vlastní poloviny hřiště, přihrál na Rajnocha, který krásnou přihrávkou mezi oba stopery vybídl ke skórování Šmahaje. Ten s přehledem prostřelil gólmana hostí. Byl to jeho 3. gól z posledních 5 zápasů. Výborná vizitka na obránce - 1:0. Od této chvíle byl na hřišti pouze jeden tým. O chvíli později založil výhozem akci brankář Lamoš. Přihrál Lužnému, ten vyvezl míč, přihrával na Palarčíka, který centrem hledal Rajnocha. Střela šla ale nad. Ve 21. minutě jsme se radovali po druhé. Javorek se dostal k míči ve středu hřiště, šajtlí vyslal do lajny Damka, který zatáhnul a centrem vybídnul nabíhajícího Javorka ke skórování. Ten se u první tyče nemýlil a zvýšil na – 2:0. Po půl hodině hry už to bylo o tři branky! Lužný se dostal na šestnáctku k odraženému míči, který přihrával do lajny nabíhajícímu Palarčíkovi. Ostrý centr zavěsil Rajnoch – 3:0. V 35. minutě přihrával Filipčík Lužnému, který z jedné krásnou střelou z 20 metrů protáhnul mosteckého gólmana. Teprve po čtyřiceti minutách hry se ukázali i hosté. Špatný odkop Filipčíka využil ke střele Kolář, ale jeho pokus Lamoš kryl. Největší šanci měli Mosty na konci prvního poločasu. Figura nešťastně fauloval ve vápně jednoho z hráčů a kopala se penalta. K té se postavil Nieslaník, ale jeho pokus zamířil pánubohu do oken. Poločasový výsledek byl tedy 3:0

Druhý poločas už se neodehrával v takovém tempu jako většina toho prvního. Přesto jsme si nějaké šance vypracovali. Po chybě hostů se řítil sám na bránu Rajnoch, ale stíhající obránce stačil na poslední chvíli odehrát míč na roh. V 60. minutě se opět předvedl krásnou individuální akcí Šmahaj. Uvolnil se kolem čtyř hráčů, dostal se až do vápna, kde byl faulován, ale bohužel tentokrát rozhodčí penaltu neodpískal. Další pohledná akce přišla až o 15 minut později. To když Filipčík přihrával na střídajícího Gryžboně, ale ten mířil levačkou jen nad bránu. Dvě minuty před konce utkání spálil tutovku ještě Rajnoch. Jeho hlavička po centru Pastora mířila jen doprostřed brány.

Konečný výsledek je tedy 3:0. Mostečtí hráči si prakticky během celého zápasu nevytvořili žádnou slibnou akci. Jejich nakopávané balóny většinou končily na hlavách Figury nebo Pietroszka. Pátá výhra v řadě byla naprosto zasloužená. Soupeře jsme přehráli opět rozdílem třídy. Ale je třeba říct že hostující přijeli do Dobré značně oslabeni (údajně 6 hráčů chybělo). Jedinou kaňkou je bohužel zranění Javorka a Malchárka. Snad se dají kluci brzo dohromady. Další utkání odehrejem v neděli 18.5.2014 od 16:30 na půdě Petrovic. Odjezd autobusu bude upřesněn během týdne.

Autor článku: Ondřej Glogar