A-tým: tři body z Nýdku...(článek)

Neděle 4.5.2014 - 16:30 - hřiště Nýdek - 1.B třída sk.C
odjezd autobusu v 14:45 ze Sparty

TJ SOKOL NÝDEK

Branky Dobré:  2x Rajnoch, Palarčík, Pietroszek (pen.)
Sestava Dobré:  Lamoš – Malchárek, Pietroszek, Figura, Šmahaj – Palarčík, Lužný(Gryžboň), Javorek, Rajnoch, Filipčík – Damek(Šebestík)

Tento víkend jsme zajížděli na hřiště druhého nejlepšího týmu jarní části sezóny, který prohrál jen jednou s Dobraticemi. Trenérovi Zářickému chyběla oproti minulému zápasu dvojice zraněných Kisza s Fojtíkem. Nýdek měl za sebou v posledním týdnu dvě vítězná utkání, to když před týdnem vyhrál ve Fryčovicích a ve čtvrtek v předehrávce vyhrál v Horní Suché. Domácí byli pouze dva body před námi a případná výhra by nás posunula právě před ně. Šlo tedy o velmi důležitý zápas.

Během posledních třech utkání se nám podařilo skórovat během prvních osmi minut. Ani toto utkání nebylo vyjímkou a do vedení jsme se dostali už v 1. minutě! Damek se dostal ve středu hřiště k míči, který poslal po lajně na rozběhnutého Filipčíka. Ten zatáhnul, poslal skvělou přihrávku do vápna na Rajnocha a ten propálil domácího brankáře – 0:1! V 7. minutě vymyslel krásnou individuální akci Javorek. Protáhnul se přes čtyři hráče Nýdku, bohužel jeho střela mířila nad bránu. Jen o tři minutky později se poprvé předvedli i domácí. K odraženému míči se dostal nejstarší hráč na hřišti Hadrava, ale prudkou střelou minul bránu. 12. minuta přinesla krásnou střelu i našeho hráče. Javorkovou bombu gólman Kantor vyrazil na roh. Ve 23. minutě se do šance řítil domácí kapitán Spratek, ale jeho samostatný únik zachraňoval na poslední chvíli Figura. Chvíli na to, se pěknou střelou prezentoval Damek, bohužel jen nad branku. 35. minuta přinesla opět krásnou akci, bojovně naladěný Damek vybojoval míč přes dva domácí hráče přihrával na Rajnocha, který se řítil sám na bránu. Místo zakončení ovšem volil přihrávku na lépe postaveného Filipčíka, ten ale na míč nedosáhnul a nezakončil. Pět minut před koncem poločasu se do velké šance dostal Damek, po přihrávce od Palarčíka ale střílel pouze doprostřed brány.

Druhý poločas začali lépe domácí. Během prvních pěti minut nás dostali pod tlak, ale ani jedna ze tří slibných šancí naštěstí neskončila gólem. První, kdo opět udeřil, jsme byli my. Po rohu Nýdku se k odraženému míči dostal Filipčík a předvedl ukázkový brejk. De-facto během 5 vteřin jsme se z naší šestnáctky dostali až před bránu soupeře. Filipčík našel Rajnocha a ten zavěsil podruhé v zápase - 0:2. V 55. minutě se skóre měnilo po třetí. Javorek se skvěle uvolnil ve středu hřiště a šajtlí vyslal Damka do obrovské šance. Ten sice nastřelil jen brankáře, ale odražený míč propálil do brány Palarčík a byl to už o 3 branky – 0:3. Po hodině hry se dostal do velké šance opět Damek. Přihrávku od Rajnocha ale bohužel opět napálil jen do gólmana. 80. minuta přinesla krásnou akci. Filipčík nahrál Šmahajovi, který si krásně obhodil domácího stopera Tlacháče, kterého kličkou absolutně vymazal. Kličku udělal i brankáři, který ho ovšem fauloval. Penalta! Nutno podotknout, že kupodivu bez karty. K míči se postavil Michal Pietroszek (to je náš hráč, ne hráč Nýdku :D), a pokutový kop s přehledem proměnil – 0:4. 5 minut před koncem se ještě do velké šance dostal novic v našem týmu, Miroslav Šebestík (hostování z MFK F-M), ale bohužel napálil míč jen doprostřed brány. Konečný výsledek 0:4!

Je třeba říct, že zápas byl místy docela vyhrocený. Ke konci zápasu dokonce došlo i k menší roztržce mezi Javorkem a Tlacháčem, který opět předved, že jeho místy až brutální zákroky jsou na denním pořádku. Ale bohužel ani jeden z jeho zákroků nebyl oceněn kartou. Utkání jsme ale s přehledem zvládli a domácí Nýdek převálcovali. Což potvrdil po zápase i domácí obránce Hadrava. Vyhráli jsme čtvrté utkání v řadě, během kterých jsme vstřelili už 19 branek! To je podle mého nejlepší pozvánka na příští zápas, který odehrajeme doma 10.5.2014 proti Mostům.

Rozpisy - Podzim 2018

MUŽI