A-tým: tři body zůstaly doma... (aktualizováno)

sobota 26.4.2014 - 16:00 - areál Na Spartě - 1.B třída sk.C

1.FK SPARTAK JABLUNKOV

Branky Dobré:  Rajnoch, Damek, Šmahaj, Filipčík
Sestava Dobré:  Lamoš – Malchárek (Fojtík), Figura, Pietroszek, Šmahaj – Palarčík, Filipčík(Kováč), Lužný(Gryžboň), Rajnoch, Damek – Kisza (Knodl)

V den, kdy se konala tradiční doberská pouť jsme přivítali Jablunkov, který chtěl odčinit domácí porážku z minulého týdne proti Fryčovicím. Počasí bylo ideální. Jablunkov byl pouze bod za námi. To vše nasvědčovalo zajímavému zápasu. A tak se také stalo.

Lépe začali hosté, když už ve druhé minutě pořádně zavařili doberské obraně. Lamoš musel vytáhnout dva výborné zákroky. První po střele ze šestnáctky a hned po té se vyznamenal znova proti dorážce. O chvíli později se po rohu a následném odraženém míči prezentoval Šmahaj střelou nad bránu. Běžela 8. minuta a Dobrá se radovala poprvé. Stejně jako na Lučině a doma proti Pisku jsme udeřili velmi brzy. Honza Filipčík se dostal k odraženému balónu, který vracel do vápna hostů, kde zbytečnou chybou nabídl stoper Jablunkova šanci Rajnochovi. Ten se nemýlil a přesnou střelou z 10 metrů překonal gólmana Pindora – 1:0. Další šanci promarnil Lužný, když zhruba na penaltě minul centr Šmahaje. 15. minuta přinesla krásnou akci. Palarčík vysunul Rajnocha, který přesnou přihrávkou na Kiszu vyřadil ze hry 3 obránce. Bohužel Kisza situaci nevyřešil dobře. Po půl hodině hry našel Filipčík nádherným křižným balónem Palarčíka, který se řítil sám na bránu. Zkoušel přelobovat brankáře, ale jeho střela šla bohužel mimo tři tyče. O tři minuty později vystihnul Rajnoch přihrávku hostujícího obránce a vyslal do šance Damka, který střelou k tyči zvyšoval už na 2:0. Jablunkov ale udeřil prakticky hned z rozehrávky. Na centr do naší šestnáctky reagoval jen hostující kapitán Szotkowski a snížil na rozdíl jediné branky – 2:1. Dobrá ale nepolevila ve svém tempu. Damek přihrával Kiszovi, který si pohrál s obráncem. Ve vyložené šanci zkoušel obstřelit gólmana, bohužel netrefil bránu. Poločasový výsledek byl tedy 2:1.

První šanci druhého poločasu si vytvořili hosté. Szotkowski se krásně uvolnil po lajně, kde nahrával na osamoceného M. Kluze. Ten ve vyložené šanci trefil jen jednoho z obránců. Hned z brejku ale udeřila Dobrá. K míči se dostal Palarčík, vysunul Šmahaje, který v těžké pozici krásně zpracoval míč a zkušeně obstřelil jablunkovského brankáře – 3:1. Hosty to ale nepoložilo. V 55. minutě se sám na Lamoše řítil A. Kluz. Doberský gólman ho ale skvěle vychytal. Další šance Jablukova už zaváněla gólem. Lamoš špatně vyrazil centr, po kterém střílel hostující hráč do odkryté brány. Z brankové čáry musel zachraňovat celou situaci Figura. Hosté zvyšovali svůj tlak a dočkali si odměny. Po nepřesnostech na naší straně se k míči dostal Hudzieczek a střelou ze 16m rozvlnil síť – 3:2. Uběhly ale jen čtyři minuty a rozdíl ve skóre byl opět dvobrankový. Kisza krásně utekl po lajně, přihrál na Filipčíka, který na dvakrát překonal díky svému důrazu Pindora – 4:2. V 75. minutě byl Honza Filipčík za velkého aplausu doberských tribun střídán Kováčem :) 10 minut před koncem zápasu vybojoval ve středu hřiště míč střídající Gryžboň. Nahrál Rajnochovi, který vysunul Kiszu. Ten si krásně obešel dva obránce, ale zakončoval vedle brány. Jablunkov se nevzdal a podařilo se mu snížit na rozdíl jediné branky. V 85. minutě si hostující hráč povodil Kováče a centroval do vápna. První střelu ještě Lamoš vyrazil, ale z dorážky už se hosté radovali. Trefil se Ciencala – 4:3. Dobrá si mohla vítězství definitivně pojistit v 90. minutě. Po vydařeném brejku našel Kováč Rajnocha. Ten bohužel z 5 metrů trefil místo prázdné brány jen břevno a pobavil tak prakticky všechny přihlížející diváky. Utkání jsme tak nakonec vyhráli 4:3.

Podařilo se nám vyhrát třetí zápas v řadě a rázem jsme se dostali na čtvrté místo tabulky. Zápas to byl na góly i šance velmi bohatý. Diváci museli být spokojení. Dobrá hrála dopředu velmi dobře, bohužel v zadu děláme ještě spoustu zbytečných chyb, které soupeři trestají. Další utkání odehrajeme v neděli 4.5.2014 na hřišti v Nýdku. Odjezd autobusu z Dobré bude během týdne upřesněn.

autor článku:Ondřej Glogar

Rozpisy - Podzim 2018