A-tým: Střídající Damek vystřelil tři body... (aktualizováno)

Sobota 19.4.2014 - 16:00 - hřiště Lučina - 1.B třída sk.C

FINSTAL LUČINA

Branky Dobré:  Kisza, Filipčík, Damek
Sestava Dobré:  Lamoš - Šmahaj, Figura, Rajnoch, Malchárek - Fojtík(70.Damek), Javorek (80.Gryžboň) - Filipčík, Lužný, Palarčík (89.Černý) - Kisza

V sobotu jsme zajížděli na horkou půdu Lučiny, která byla jen o jediný bod za námi. Po výborném výkonu proti Písku ( výhra 8:0 !), jsme se i tentokrát chtěli prezentovat líbivým, ale zároveň účinným fotbalem. V tomto derby se nám nakonec podařilo zvítězit.

Už v 8. minutě se měnilo skóre poprvé. K míči se dostal Fojtík, který hledal křížem Javorka. Ten s vypětím všech sil těžkou přihrávku krásně zpracoval a vystřelil po bráně. Domácí brankář Kielar jeho střelu vyrazil, ale Vlastík Kisza byl ve správný čas na správném místě a pohotově míč dorazil do brány – 0:1. Jen o dvě minuty později to byl opět Kisza, který se skvěle uvolnil přes domácího obránce, kterým byl následně faulován. Trestný kop na hranici 16m zahrál Šmahaj jen do zdi, ale k dorážce se dostal Figura, který ovšem mířil do břevna. Běžela 18. minuta a skóre se opět měnilo. Bohužel na straně domácích. Nepochopitelná chyba našich obránců, kdy se nedomluvili mezi sebou na odkopu míče, vyústila až v samostatný únik domácího útočníka, který byl ve vápně faulován. Rozhodčí Plevza nekompromisně nařídil penaltu, kterou se štěstím proměnil Lukáš Kohut – 1:1. Ani ne za dvě minuty už to bylo 2:1 pro domácí Lučinu. To když přímý kop z dobrých 25 metrů tvrdou ranou proměnil bratr střelce první branky, Marek Kohut. To Lučinu očividně povzbudilo a o chvíli později měl další vyloženou šanci Mikulec, který pálil jen doprostřed brány. Lamoš s touto střelou neměl potíže. Ve 27. minutě zahrával Vojta Palarčík rohový kop, na který si nádherně naběhl Javorek, ale jeho hlavička skončila jen těsně vedle levé tyče domácích. Po půl hodině hry se ale hostující Dobrá dočkala zaslouženého vyrovnání. Kisza krásně udělal obránce u pravé lajny, odcentroval na osamoceného Filipčíka, který s rozumem uklidil míč placírkou k tyči za bezmocného gólmana. Ve 35. minutě našel Lužný „Rosického“ šajtlí Šmahaje, který byl ve vápně jasně faulován. Ovšem tentýž zákrok, za který kopali penaltu domácí, potrestán nebyl. 5 minut před koncem poločasu centroval opět agilní Kisza na zadní tyč, kde Lužný vracel míč před bránu na Palarčíka, který hlavou protáhl brankáře Lučiny, který si připsal výborný zákrok. Poločasový výsledek byl tedy 2:2.

Druhý poločas během prvních 15 minut nepřinesl žádnou gólovou šanci a hrálo se hlavně mezi oběma šestnáctkami. I když územní převahu měla hostující Dobrá. V 60. minutě se dral do šance opět Kisza, který byl jasně faulován ve vápně, ale rozhodčí se opět neodhodlal odpískat penaltu.Za dalších 10 minut vyzkoušel pozornost brankáře dalekonosnou střelou Lužný. Náš tlak se postupně zvyšoval a bylo snad jen otázkou času, kdy proměníme některou ze svých šancí. Další kdo mohl změnit skóre byl Filipčík, kterého našel Javorek. Ovšem mířil jen nad bránu. 73. minuta přinesla kýžený a hlavně zasloužený gól. Střídající Damek vyslal krásnou přihrávkou do brejku Kiszu, který se řítil podél lajny na domácí bránu. Přihrávkou ovšem Damek neskončil. Přes půl hřiště předvedl ostrý sprint do vápna Lučiny, kde si našel přihrávku Kizsy a nekompromisně se prosadil přes obránce - 2:3. Ukázková akce. Kisza byl jedním z nejlepších hráčů na hřišti. Připsal si jednu branku a dvě asistence. Vedení už jsme si s přehledem pohlídali. Lučina ve druhé půli prakticky nevystřelila na bránu. Za zmínku ale stojí to, že v samém závěru utkání byl za velmi hrubý faul na Palarčíka vyloučen domácí Tomíček.

Další utkání odehrajeme doma 26.4.od 16:00 proti Jablunkovu. Snad si doberští fanoušci najdou i přes současně probíhající pouť čas a přijdou naše kluky povzbudit. Budeme to potřebovat!

autor článku:Ondřej Glogar

Rozpisy - Jaro 2018