A-tým: Písek si odvezl osmigólový příděl...

sobota 12.4.2014 - 16:00 - areál Na Spartě - 1.B třída sk.C

TJ PÍSEK

Branky Dobré:  3x Figura, 2x Javorek, Malchárek, Šmahaj, Palarčík
Sestava Dobré:  Lamoš - Malchárek, Figura, Pietroszek, Šmahaj – Palarčík, Javorek, Fojtík (64.Gryžboň), Lužný(78.Šebesta), Filipčík(55. Damek) – Kisza(70.Dužík)

Domácí Dobrá, která v prvních dvou kolech vyšla bodově na prázdno musela proti Písku naplno bodovat, aby se trošku vzdálila od sestupových pozic. Svěřenci trenéra Tomáše Zářického, který musel řešit spoustu zraněných hráčů (Imričko, Platoš, Rajnoch, Herník,Knödl), už od prvních minut zápasu jasně dominovali.

Už ve druhé minutě se k odraženému míči dostal Lužný, který zpoza šestnácky tvrdě vypálil a důrazný Javorek dorážkou otevřel skóre - 1:0. O čtyři minuty později si Šmahaj pohrál u lajny s hostujícím obráncem a přesným centrem našel skórujícího Figuru - 2:0. Dobrá předváděla atraktivní fotbal a soupeře jednoznačně přehrávala. Další 100% šance spálili během 10 minut Kisza a Šmahaj, ale v minutě 18. se domácí opět radovali. To když našel kapitán týmu Palarčík krásným pasem za obranu Šmahaje a ten už se nemýlil - 3:0. Ve 25. minutě došlo k tvrdému souboji Kiszy s hostujícím hráčem. Střet hlavami odnesl písecký zadák tak špatně, že pro něj musela přijet sanitka. Po půl hodině hry už to bylo pro Písek na ručník. Výborně hrající Šmahaj našel Malchárka, který určil krásnou střelou na zadní tyč poločasový výsledek 4:0!

Druhý poločas se nesl ve stejném duchu jako první. Na hřišti „hrál“ pouze jeden tým. V 65. minutě zahrávala Dobrá roh. Výborně sehraný signál po ose, Palarčík, Lužný zakončoval hlavou opět Figura - 5:0. Jen o minutu později nahrál opět Lužný na Javorka, který nemilosrdně propálil, v té době už náhradního gólmana - 6:0. 10 minut před koncem už to bylo o 7 branek! Šmahaj zahrával přímý kop, který gólman neudržel a dobíhající Figura završil svůj výborný výkon hatrickem. Nutno podotknout, že Figura hrál na pozici stopera. V 85. minutě domácí Dobrá udeřila po osmé a naposledy. Šmahaj vyslal Palarčíka, který s trochou štěstí zakončil mezi nohy brankáře - 8:0. Hned z rozehrávky Písek vyzkoušel z poloviny pozornost gólmana Lamoše, který se štěstím vyrazil střelu na břevno. To byla první a poslední střela hostujících.

Dobrá odehrála výborné utkání. Soupeři nedovolila absolutně nic. Hrála velmi disciplinovaně (bez žluté karty). Jen škoda, že tomu přihlížela jen hrstka diváků, kteří ale byli maximálně spokojeni.

Příští kolo odehrajeme na horké půdě Lučiny, která je jen bod za náma a na jaře ještě nepohrála.

autor článku: Ondřej Glogar

Rozpisy - Jaro 2018