Fyzicky náročný soupeř ve Václavovicích

Dne 13.5.2023 jeli naši dorostenci do Václavovic, kde odehráli 22. kolo Krajské soutěže Dasyn. Zápas to byl úspěšný, naši borci dovezli domů 3 body za nejtěsnější možnou výhru 0:1 a vrátili se tak na druhou příčku v tabulce soutěže.

   Tentokráte musím z důvodu mé zdravotní indispozice a tím vynucené nepřítomnosti využít hodnocení zápasu našimi fanoušky, kteří nás neustále svou přítomností podporují, především pak pana Petra Janše. Jako první úspěch vidím to, že se nám do základní sestavy po zdravotních problémech vrátil stopér Ondřej Pohludka, naše velká jistota. Jako druhý úspěch vidím to, že jsme zápas zvládli odehrát bez dalších zranění, protože se nám v tomhle směru v posleních 14 dnech vůbec nedařilo a smůla se nám doslova "lepila na paty".

   Tentokráte zvládli naši borci zápas díky svému zodpovědnému a vyrovnanému přístupu na výbornou. Zápas to byl náročný z pohledu přístupu domácího týmu. Ten na nás vyrukoval tvrdou hrou a množstvím fyzicky i mentálně vyhrocených situací. Navrátilec Ondřej Pohludka tak musel být opakovaně střídán po několika tvrdých zákrocích od soupeře, aby se v klidu ze zákroku zotavil a mohl se vrátit zpět na hrací plochu. Klobouk dolů, tomu se říká "srdíčko". V jeho nepřítomnosti na hrací ploše ho na výbornou zastupoval Tadeáš Chodura, náš dlouhodobě nejuniverzálnější hráč. Celá obrana opět fungovala na výbornou a velmi dobře se v ní zapsal nováček v obraně, v tuto chvíli ještě žák Marek Georgiovský. V útoku nastupující žáci to nemají jednoduché se prosadit, obvzláště v takovémto zápase, kdy nás soupeř takto "dojíždí". Ovšem díky marodce na naší lavičce tak dostávají více prostoru a za pomocí naší výborné obrany tak získávají velice cenné zkušenosti. Jejich přechod do dorostenecké kategorie tak bude od další sezóny plynulý a zvládnou ho mnohem lépe. Ve 30.minutě zápasu tak otevřel skóre Robin Foldyna a vedení 1:0 z našeho pohledu jsme dokázali udržet do konce.

   Díky borci všem na hřišti za houževnatý výkon a díky všem, kteří jste mně i trenéra Honzu Pánka zastoupili. Tentokráte se ternérské pozice ujal Kamil Zícha, který to vždy zvládá na výbornou. Na pozici vedoucího mně nahradil trenér starších žáků Tomáš Knödl, který tak dohlíží na své žákovské svěřence a na pozici pomezního rozhodčího mně zastoupil Víťa Knödl, který je na této pozici také vždy výborný….

Za realizační tým

Stanislav Drexler

vedoucí dorostu