Dorostenci porazili doma Český Těšín

TJ Sokol Dobrá - FK Český Těšín 6:1

Dorostenci porazili doma Český Těšín.

   V neděli 2.4.2023 odehráli naši “doberští dorostenci” 16. kolo Krajské soutěže DASYN ročníku 2022/2023 na domácím hřišti. I druhý zápas jara byl vítězný a díky tomu jsme si udrželi průběžné 2. místo v tabulce o bod před Kopřivnicí. 

 Zápas to byl opět náročný, ale úplně jiný, než minulé kolo v Jablunkově. Musím smeknout před našimi borci, protože to, jakým způsobem jsme přehráli soupeře z Českého Těšína v prvním poločase, si zaslouží všechen respekt. Škoda jen, že tuto parádu nevidělo více fanoušků. Tímto chci apelovat nejen na rodinné příslušníky dorostenců, ale také na všechny "dobřany", kteří mají rádi fotbal, aby přicházeli pravidelně naše borce podpořit i přes nepřízeň počasí. Občerstvení v bufetu na Spartě funguje během každého domácího zápasu, takže se nemusíte bát, že by se nebylo jak a čím zahřát.

   Náročný zápas to byl z pohledu terénu. Na stavu hrací plochy se podepsalo nevyzpytatelné aprílové počasí, hřiště bylo kompletně podmočené a měkké. A navíc bylo opravdu chladno. Ale na naší hře to nebylo vůbec znát. První minuta, první pěkná rychlá kombinace a na jejím konci Šimon Ochman dával na 1:0. To byla samozřejmě obrovská vzpruha pro nás a těžká rána pro hosty. A tak se hned v 7. minutě zapsal opět Šimon Ochman a dorážel na 2:0. Naši dorostenci dokázali na tomto těžkém terénu kombinovat ve velké rychlosti a přesnosti na krátko i na dálku a soupeře takto úplně paralyzovali. Hráči Českého Těšína celý první poločas v podstatě jen příhlíželi naší dokonalé hře. Né, že by se nám soupeř úplně odevzdal, snažil se bojovat a k vidění bylo hodně tvrdých, ale férových soubojů, jenže "dobřany" tímto prostě nešlo zastavit. Byli jsme rychlí a houževnatí jak v obranné fázi, tak i v přechodu do útoku a soupeř na tomto těžkém terénu na nás prostě nedokázal najít recept. Po krásných střelách z dálky tak navýšil skóre na 3:0 nejprve ve 23 minutě Jiří Staroba a poté ve 40. minutě přidal čtvrtou branku Robin Foldyna. Až na jedno naše malé zaváhání, možná i nedorozumění v naší obraně, kdy soupeř v 39. minutě korigoval stav na 3:1, jsme podali fantastický výkon.

   Do druhého poločasu jsme vstoupili se stejnou chutí a po skvělém presinku na půlce soupeře získal míč Marek Pokorný a hned ve 46. minutě krásnou střelou z dálky zvýšil skóre na 5:1. Druhý poločas nám ale ukázal úplně jinou hru. Bylo zřejmé, že toho mají i naši borci po prvním poločase dost, takže jsme ubrali na intenzitě a na rychlosti. Určitě se projevila i únava z náročného terénu, ale když jsme viděli to krásné skóre 5:1 na světelné tabuli, opravdu nebylo třeba se hnát do předu. Na naší straně tak bylo k vidění více spíše individuálních akcí, když po jedné z nich v 57. minutě nádhernou střelou z dálky zvýšil skóre na konečných 6:1 Tadeáš Chodura. Našeho "ubrání plynu" se samozřejmě soupeř pokoušel využít a snažil se najít si cestu do naší brány. Nechávali jsme soupeři o něco více prostoru, ale pouze v tom smyslu, že měl možnost mít míč více času na svých kopačkách, než v prvním poločase. Jinak jsme soupeři nic zásadního nedovolili a až na jednu standardní situaci soupeře, kdy nás svým skvělým zákrokem opět podržel náš brankář Vašek Koloničný, jsme zápas kontrolovali až do konce. Bylo tady k vidění o trochu více tvrdých a trochu více vyhrocených soubojů, ve kterých se opět vařily emoce, ale všichni věděli, že toto nemá smysl, takže se to podařilo díky několika žlutým kartám dostat do klidu. 

   Děkujeme našim borcům za předvedený výkon, který byl opět poctivě a kvalitně odvedený a byla radost se na něj koukat. Děláte čest "doberskému fotbalu"!

Za realizační tým Stanislav Drexler, vedoucí dorostu