Mezinárodní úspěch žáků z fotbalového oddílu TJ Sokol Dobrá

V sobotu 18.2.2023 se ve slovenské obci Skalité konal družební halový turnaj výběrů mladších žáků okresních fotbalových svazů z Česka, Polska a Slovenska. Česko reprezentoval OFS Frýdek-Místek, Polsko SPN Skoczów a Slovensko ObFZ Kysuce. Grassroots trenér mládeže pro okresní fotbalový svaz F-M Jan Syrový z našeho oddílu do úzké nominace povolal tyto borce: Čuba Daniel (r.2010), Malyšek Viktor a Mareček Jan (oba r.2011). 

zleva: Malyšek Viktor, Mareček Jan, Čuba Daniel

Každý výběr měl dvě mužstva. První tvořili hráči r.2010 (U13) a druhé r.2011 (U12), hrálo se dvoukolově každý s každým. Velmi vysoká kvalita všech utkání byla pastvou pro oči fanouškům, funkcionářům i rodičům. Viděli jsem rychlostní fotbal se spoustou přihrávek, kliček a parádních akcí, ze kterých vznikaly gólové situace. Naši hráči se prosadili jak herně tak i střelecky, kdy Honza Mareček vstřelil branky dvě a Viky Malyšek tři, z toho jednu v kategorii U13 kdy zaskočil za zraněného spoluhráče. Škoda zranění Danka Čuby, kdy mu při vypíchnutí míče soupeř přišlápl nohu a zlomil prst. Určitě by se dokázal prosadit taky. Výběr OFS FM U13 turnaj vyhrál a U12 skončil druhý. Po odehrání turnaje a vyhlášení výsledků se kluci přemístili do místní restaurace na oběd. Organizátorům turnaje patří díky za uspořádání této krásné akce s typickou slovenskou vstřícností a pohostinností.   

Společná fotka výběru OFS FM

Výsledky 1.kolo

FM10 - Kysuce10   5:1

FM11 - Kysuce11   2:0

FM10 - Skoczów10   1:0

FM11 - Skoczów11   0:5

Výsledky 2.kolo:

FM10 - Kysuce10   3:0

FM11 - Kysuce11   5:2

FM10 - Skoczów10   0:1

FM11 - Skoczów11   0:7

Přínosem těchto turnajů je získání zkušeností s fotbalem nejvyšší úrovně a zároveň inspirací spoluhráčů z menších mateřských fotbalových oddílů. Dále tyto turnaje navštěvují skauti ze středisek vrcholového sportu a ligových klubů. Kluci tak mají šanci zaujmout a pokračovat v dalším sportovní růstu. Mimo náš oddíl byli reprezentanti OFS FM ještě z těchto klubů: Frýdlant n. O., Kozlovice, Jablunkov, Vendryně, Nebory, Písek, Staré Město, Smilovice.

Petr Malyšek

TJ Sokol Dobrá